top of page
Zrzut ekranu 2023-12-28 o 23.06.00.png

Uczestniczyłam w wydarzeniu organizowanym przez COAPE Polska Zawód: Behawiorysta Zwierząt cz. III oraz prowadzić webinarium dotyczące wolontariatu w schronisku dla zwierząt, którego nagranie można obejrzeć na stronie COAPE.

 

Ze zwierzętami pracuję od lat - jestem wolontariuszką schroniska, we współpracy z Fundacją przez kilka lat prowadziłam dom tymczasowy. W roku akademickim 2022/2023 w TEB Gdynia, na kierunku Szkolenie i behawiorystyka zwierząt, wykładałam "Zaburzenia zachowania psów", "Zaburzenia zachowania kotów" oraz dwa inne przedmioty.

 

W 2023 zaczęłam pisać artykuły dla Ethoplanet oraz dla marki dr Seidel, które regularnie pojawiają się na ww. stronach. Stale poszerzam swoją wiedzę z zakresu behawioru, etologii, biologii, fizjologii i neurofizjologii zwierząt towarzyszących.

 

W mojej pracy nie uznaję przemocy oraz awersyjnych metod treningowych. Skupiam się na współpracy, obustronnej komunikacji i opartej na zaufaniu więzi między zwierzęciem a jego opiekunem.

Jestem specjalistą terapii zachowania zwierząt DipCABT (COAPE), dyplomowanym behawiorystą, zoopsychologiem, certyfikowanym trenerem zwierząt (BIAZA) oraz członkiem Stowarzyszenia Trenerów i Behawiorystów COAPE (CAPBT Polska). Ukończyłam roczny kurs dyplomowy, który nadaje brytyjskie kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego na licencji Centre of Applied Pet Ethology. Ukończyłam specjalistyczne kursy z medycyny behawioralnej i farmakoterapii zachowania psów i kotów w PET IDEA oraz szereg innych kursów w Ethoplanet, m.in. kurs nadający kwalifikacje zoopsychologa, kolejny kurs z zakresu medycyny behawioralnej oraz warsztaty komunikacyjne HCCR. Niedługo później dołączyłam do zespołu Ethoplanet, gdzie mam przyjemność współpracować z najlepszymi specjalistami z zakresu zachowania i potrzeb zwierząt: https://ethoplanet.com/kadra/sonia-muller/

IMG_9234.jpeg
bottom of page